تسمه اتوبوس

تسمه اتوبوس

این دسته از تسمه ها جزو تسمه های ماشینی سنگین می باشند که تسمه اتوبوس یکی از مهم ترین آنها است.

همه چیز درباره تسمه های اتوبوس:

این تسمه ها به دو مدل تقسیم می شوند که عبارتند از:

  1. تسمه تایم
  2. تسمه دینام

ما امروز قصد داریم درباره هر دو مدل این تسمه ها صحبت کنیم.همچنین درباره شرکت های تولیدکننده اتوبوس و انواع برند های معتبر تسمه این اتومبیل سنگین مثال بزنیم.

اولین نکته مهم این می باشد که این خودرو باید از تسمه های شیاری استفاده شود،البته در گذشته بجای تسمه تایم از زنجیر استفاده میشد.

تسمه ای از جنس پلاستیک می باشد که سطح آن شیاردار و دندانه دندانه است. تسمه های شیاری استفاده شده در اتوبوس ها از نوع تسمه های انتقال قدرت هستند.

در تسمه تایم چه نکاتی را باید رعایت نمود؟

تسمه تایم شیاردار اتوبوس در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند به دلیل تنوع بالای این تسمه ها نوع تقلبی و بی کیفیت آن به میزان زیادی تولید و در بازار خرید وجود دارد، پس هنگام خرید این تسمه ها باید دقت کنید تا نوع اصل آن را خریداری کنید.برای تشخیص تسمه های اصلی از تقلبی به مقاله مهم ما رجوع کنید.

حال سوال پیش میاید آیا تسمه تایم نیز باید شیاری باشد؟ بله در تسمه تایم و دینام خودرو سنگین باید شیاری استفاده شود.

وظیفه تسمه شیاری در این اتومبیل چیست؟

وظیفه اصلی این تسمه های شیاری در اتوبوس ها انتقال قدرت و نیروی چرخشی از قسمت موتور به قسمت های دیگر خودرو است، لازم است بدانید که اگر ئر تسمه شیاردار اتوبوس مشکل و نقضی ایجاد شود، به هیچ عنوان نباید استارت بزنید زیرا در این شرایط میل بادامک ها از حالت زمان بندی خود خارج می شوند و با پیستون های بالایی تداخل پیدا می کنند و نتیجه این ناهماهنگی خرابی پیستون، خرابی سیلندر ها، کج شدن سوپاپ ها و خرابی شاتون های اتوبوس را در بردارد، در این حالت می توانید خودرو را در حالت خلاص قرار دهید تا از ایجاد خسارت های ناگوار جلوگیری کنید.

برای خودرو های سنگین تسمه 9pk 1890 در فروشگاه سانلی بصورت عمده و تکی موجود است.

تسمه اتوبوس
تسمه اتوبوس

تسمه دینام در این خودرو چگونه است؟

آیا تا بحال فکر کرده اید که باطری اتومبیل چگونه شارژ مجدد می شود؟ این کار توسط دینام ماشین شما انجام می شود .
شارژ باطری اتومبیل شما در طول زمان روشن بودن اتومبیل ،توسط دینام انجام می شود.در واقع وظیفه باطری تنها تهیه برق در هنگام استارت زدن یا روشن نبودن ماشین شماست و برق رسانی به نقاط مختلف قطعات برقی ماشین در حین روشن بودن ، توسط دینام انجام می شود.میتوان این مثال را برای اتوبوس های اسکانیا و… استفاده نمود.

تولید تسمه های شیاری اتوبوس چگونه است؟

تسمه های شیاردار اتوبوس به دو صورت مختلف تهیه و تولید می شوند که در ادامه این دو روش را بررسی می کنیم.

اولین روش مواد پلاستیکی را داخل قالب های شیاردار می ریزند و پس از پخته شدن آماده برای تولید انواع تسمه در صنایع می گردد.

روش دوم تقریبا مانند بالا می باشد با این تفاوت که پس از مراجلی وارد دستگاه می شوند.روش دوم برای تسمه خودرو مناسب تر می باشد.

انواع برند های موجود تسمه در بازار:

برای خرید تسمه مناسب اتوبوس ما در نمایندگی فروش تسمه در بازار تسمه تهران بهترین برند ها برای شما عرضه می نمائیم که عبارتند از:

برای خرید تسمه اتوبوس با ما تماس حاصل فرمائید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت استعلام قیمت تماس بگیرید