خرید تسمه

خرید تسمه

امروز میخواهیم درباره تسمه و کاربردهای آن صحبت کنیم؛همچنین انواع تسمه ها را از کجا بخریم و بورس خرید تسمه عمده در کجا قرار دارد؟

برای خرید انواع تسمه از  بازار تهران: 021366117800213661630409123237476

همه چیز درباره خرید انواع تسمه:

برای خرید انواع مختلف تسمه ابتدا به تعریف تسمه میپردازیم:

به یک حلقه از ماده ای انعطاف پذیر که برای انتقال انرژی بین دو یا چند استفاده می شود، تسمه می گویند.به عبارت دیگر،وقتی میخواهیم نیرو از موتور به جای کمی دور منتقل کنیم می توانیم از تسمه استفاده کنیم که قیمتش برای چنین جایی تقریبا نسبت به بقیه مکانیزم ها مانند چرخ دنده ها ارزان تر و سبک تر هست.روش های دیگر چرخ دنده می باشد که نسبت به تسمه دارای هزینه بیشتری می باشد.

برای این که بتوان بین چند شفت انرژی مورد نظر را انتقال داد از تسمه ها استفاده می کنند.

جنس تسمه از ماده انعطاف پذیری است که در صنعت کاربرد بسیار دارد و انواع مختلفی دارد که دارای کاربرد و ویژگی هایی می شوند.

کاربرد و انواع تسمه:

وظیفه تسمه ها این است که به دور پولی حلقه بزنند و نیروی ایجاد شده در قرقره اول را به دومی منتقل کنند.

واحد اندازه‌ گیری تسمه‌ها میلی‌متر واینچ است که در تسمه‌‌های میلی‌متری قطر خارجی و در تسمه‌‌های اینچی قطر داخلی اندازه‌گیری شده‌است. یکی از ارزان‌ترین راه‌های انتقال قدرت میان شفت‌ها تسمه است. در بسیاری از صنایع برای انتقال قطعات از تسمه‌ها استفاده می‌شود چراکه از مزایایی مانند حرکت آرام و سر و صدای کم برخوردار است، اما نسبت‌به چرخ‌دنده‌ها و زنجیرها قدرت کمتری دارد.

طول ابعاد تسمه ها معمولا در حدود شش تا دوازده میلی متراست وعرض آن بین بیست تا شصت میلی متر می باشد.برای ساخت تسمه ها با توجه به کاربرد آن ها از چرم، لاستیک، پارچه، پلیمر و موادی ازین قبیل استفاده می شود.حال به بررسی مزایا و معایب تسمه ها میپردازیم:

مزیت های تسمه:

تسمه ها نیازی به موازی بودن دقیق شفت ها مثل چرخ دنده رو ندارند و تولید آن با صدای کم انجام میشود،همچنین مقاومت به تغییر بارهای ناگهانی،عدم نیاز به روغن کاری و وزن کم تسمه از دیگر مزایا می باشد.

معایب تسمه:

توانایی انتقال قدرت و سرعت کمتر نسبت به چرخ دنده و زنجیر و عمر کمتر از زنجیر از معایب تسمه ها می باشد.

تسمه ها به طور کلی به 6 نوع تقسیم می شوند که خود در صنایع و بخش های مختلف به چندین قسمت دیگر بخش بندی می شوند.انواع تسمه عبارتند از:

 1. تسمه تخت
 2. گرد تسمه
 3. V شکل یا ذوزنقه ای(V-BLET)
 4. تسمه شیاری یا چند شیار
 5. تسمه آجدار
 6. تایمینگ یا دنده دار

انواع تسمه:

حال هرکدام از انواع تسمه را به طور خلاصه تعریف می نمائیم.

1- تسمه تخت:

جهت انتقال نیرو برای سیستم های به هم پیوسته استفاده از تسمه های تخت نیاز می باشد. در تسمه های تخت یکی از مهمترین نکات تنظیم کشش تسمه است.استفاده این مدل تسمه کاهش پیدا کرده است.

2- تسمه گرد:

به طور کلی تسمه گرد برای انتقال نیرو‌های کم و کوچک استفاده می‌شود.تسمه های گرد در سایزهای مختلفی ساخته میشوند و شما می توانید با توجه به شماره تسمه و مدل آن به انتخاب نوع تسمه خود بپردازید.

3-تسمه وی شکل:

تسمه های وی شکل جزوء تسمه های انتقال نیرو یا انتقال قدرت قرار دارند. در واقع وظیفه این تسمه ها انتقال قدرت موتور توسط یک پولی به قسمت دیگر می باشد. تسمه های وی شکل در اکثرا صنایع سبک و سنگین کاربرد داشته و جنس تسمه های وی شکل از لاستیک و نخ بوده و سطح مقطع آن به شکل ذوزنقه می باشد.

تسمه های پروانه ای نوعی تسمه وی شکل می باشند که در تسمه های ماشینی کاربرد دارد.

4- تسمه های شیاری:

بطور ساده تسمه های شیاردار صنعتی به صورت انعطاف پذیر بوده و دارای راندمان بالایی است که در انواع صنایع کاربرد دارد.

شیارهای تسمه به صورت V وی شکل موازی بوده که دارای ترکیبات لاستیکی CR یا پلی اورتان PU نخ دار می باشد. از مزایای این تسمه عملکرد بدون صدا ، بدون نیاز به نگهداری و تعمیرات ، اشغال فضای کم ، دارای تنوع گام می باشد.

5- تسمه آجدار:

تسمه انتقال قدرت می باشد که دارای شیارهایی بسیار بوده و باعث ایجاد تماس بین دنده تسمه و شیار پولی می گردد. تسمه آجدار انتقال قدرت ساختار یک پارچه داشته که باعث توزیع یکنواخت تنش در سراسر عرض پولی می گردد.

6- تسمه تایمینگ:

به طور کلی تسمه های تایمینگ به دو نوع تقسیم می شوند که عبارتند از:

تسمه‌ای دندانه‌دار و بخشی از موتور احتراق داخلی است که زمان‌بندی سوپاپهای موتور را کنترل می‌کند و برای هماهنگ کردن زمان باز و بسته شدن سوپاپ‌ها حرکت میل‌لنگ را به میل‌بادامک منتقل می‌کند. در برخی از موتورها برای این کار به جای تسمه، چرخ‌دنده به کار می‌رود.

برای خرید تسمه تایم خودرو با ما تماس بگیرید.

جنس انواع تسمه:

به طور کلی تسمه ها در دو نوع فلزی و غیرفلزی تولید می شوند. تسمه های فلزی و غیر فلزی در میزان استحکام کششی و مقاومت با همدیگر متفاوت هستند. تسمه های غیر فلزی در وسایلی همچون مصالح ساختمانی، کاغذ و … کاربرد دارند. ولی از انواع فلزی در بسته بندی لوله، مس، آلومینیوم و قطعات فلزی استفاده می کنند.درواقع کاربرد و جنس آنها برای بسته بندی ساخته شده است و در صنایعی چون ساختمان سازی،ماشین آلات صنعتی و… استفاده می شود.

حال این سوال پیش میاید که مهم ترین نوع خرید تسمه ازنظر ما کدام است؟همه انواع تسمه در صنایع کاربرد دارند اما تسمه های شیاری یا شیاردار برای ما حائز اهمیت تر است چون امروزه این نوع تسمه مصرف بالایی در انواع خودرو های سبک و ماشینی سنگین استفاده می شود.

انواع تسمه های شیاردار:

 1. تسمه چندخطی ساده
 2. یاتاقان یا تسمه تایم
 3. تسمه نقاله

هر سه نوع تسمه بالا در نمایندگی فروش تسمه ما در بازار تسمه تهران موجود کی باشد و شما میتوانید برای خرید تسمه از ما مشاوره رایگان تسمه دریافت نمائید.

بورس خرید تسمه کجاست؟

درباره تسمه صحبت کردیم و حالا می خواهیم بدانیم تسمه را از کجا بخریم و بهترین مارک تسمه در بازار تهران و صنایع مختلف چیست؟

در گذشته گفتیم اگر میخواهید تسمه خریداری کنید به مرکز اصلی آن بروید.مرکز و پخش تسمه در تهران در خیابان سعدی جنوبی واقع شده است که در آنجا ده ها مراکز فروش عمده تسمه قرار دارد.

در این مرکز تسمه انواع تسمه های صنعتی،ماشینی،کولری و… به سراسر کشور عرضه می کنند.یکی از این مراکز اصلی خرید تسمه،تسمه سانلی می باشد که وارد کننده انواع تسمه ها به خصوص تسمه دینام شیاری انواع تسمه های صنعتی،ماشینی سبک و سنگین،کشتیرانی و لنج های دریایی،دستگاه های آب معدنی،برنج و بدنسازی و خلاصه تمامی مدل های شیاری در بازار می باشد.شما می توانید از دو روش حضوری و اینترنتی برای خرید تسمه اقدام کنید.

یکی از مهم ترین دلایل برای خرید تسمه از ما اصالت کالا می باشد زیرا این روز ها تشخیص تسمه اصل از تقلبی مسئله ساز شده است و ما کالا های خود را تضمین می کنیم.

برای خرید تسمه عمده و تکی با ما تماس بگیرید.

خرید تسمه برای همکاران:

اگر شما در بازار تسمه حضور دارید برای شما شرایط خرید تسمه آسان تر می باشد،همچنین تخفیف ویژه برای خرید عمده تسمه وجود دارد.درباره امکان دریافت چک یا دیگر شرایط با ما تماس بگیرید یا حضوری تشریف بیاورید.

خرید تسمه برای لوازم یدکی و خدمات مکانیکی:

اگر غرفه فروش تسمه یا لوازم یدکی دارید این امکان تخفیف برای شما نیز وجود دارد و شرایط خرید تسمه از ما برای شما به سهولت خواهد بود.همچنین مکانیک های خودرو برای خرید تسمه نیز تخفیف دریافت خواهند کرد.

خرید تسمه عمده:

به طوری کلی هرشخصی برای خرید تسمه عمده با ما تماس بگیرد شرایط های ویژه و خدمات عالی دریافت می کند که عبارتند از:

 • تخفیف خرید تسمه براساس تعداد کالا
 • ضمانت بر اصالت کالا
 • تضمین قیمت تسمه نسبت به رقبا
 • خدمات پس از فروش

همین حالا برای خرید تسمه به صفحه سانلی تسمه مراجعه کنید و یا به نمایندگی فروش تسمه ما تشریف بیاورید.

آدرس ما:

تهران، خیابان امیرکبیر، سعدی جنوبی(جدید)، بلوک 7 غربی، پاساژ ایران، طبقه همکف، پلاک 206-تسمه سانلی

نمایندگی تسمه سانلینمایندگی تسمه سانلی واقع در بازار تسمه تهران

4 دیدگاه

 • تسمه نقاله داری؟

  • بله

 • تسمه آجدار عمده ارسال تا یزد داری

  • بله تماس بگیرید

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonجهت استعلام قیمت تماس بگیرید