تسمه تخت

تسمه تخت

سلام همراهان همیشگی صفحه وبلاگ سانلی تسمه امروز میخواهیم درباره تسمه تخت صحبت کنیم و کاربرد و ویژگی و نکات خرید آن را بیان کنیم.

0 تا 100 تسمه تخت(Flat Belts):

تسمه ای که امروز میخواهیم بررسی کنیم در حال حاضر بخاطر تسمه وی شکل کاربرد کمتری دارد اما بهرحال کارایی خود را دارد.

این تسمه نیز جزو تسمه های انتقال نیرو یا قدرت می باشد که از طریق چندین لایه برزنت قالب بندی و تولید میگردد.یکی از دلایل استفاده کم در این نوع تسمه،وابستگی آنها به کشش برای ایجاد اصطکاک با پولی به منظور حرکت آن می باشد.از دیگر معایب تسمه های تخت نیاز به قرقره های بزرگتر و در نتیجه اشغال فضای بیشتر می باشد؛همچنین نسبت به دیگر تسمه ها انعطاف کمتری دارد.

جهت انتقال نیرو در سیستم های به هم پیوسته استفاده از تسمه های تخت نیاز می باشد که درواقع در تنظیم کشش تسمه کاربرد دارد.در این صورت از قرقره هرزگرد به علت انحنای معکوس روی تسمه استفاده نمی کنند که یک موتور که دارای حرکت شکویی بوده معمولا در قرقره های محرک استفاده می کنند.

درباره معایب این تسمه ها صحبت شد،حالا درباره مزایای این تسمه ها میپردازیم که عبارتند از:

 1. ساده بودن تسمه
 2. مقاومت تسمه
 3. ارزان بودن نسبت به سایر تسمه ها
 4. مصون بودن دربرابر گرد و خاک

جنس تسمه:

قرقره های مخصوص این تسمه از جنس چدن و فولاد ساخته می شوند.به دورقرقره یک برآمدگی وجود دارد که به تثبیت تسمه بر روی قرقره کمک می کند.این نوع تسمه ها از جنس چرم می باشد که از لاستیک تولید می شود.

تسمه انتقال نیروی تخت دسته ای از سری تسمه های انتقال نیرو میباشد که برخلاف تسمه های شیاری و وی بلت از لحاظ عرض و طول و ضخامت محدودیتی در سایزیندی ندارند ومانند تسمه نقاله قابل برش و اتصال در هر عرض و طولی هستند.

این نوع تسمه ها لبه های مسطحی دارد که شکل برشی دارد،همچنین با چسب قابل پوشش می باشد.

طرح های متنوعی از تسمه چرمی یا لاستیکی برای کار با عوامل نامطلوبی چون روغن,حرارت و رطوبت موجود می باشد.این عوامل موجب کاهش اصطکاک سرش تسمه و فرسایش زیاد آن می شوند.

تسمه انتقال نیرو تخت از ترکیب چند لایه سطحی و میانی تشکیل میشود که ضخامت آن به کشش و دوران آن بستگی دارد.

انواع تسمه های تخت:

این نوع تسمه ها دارای سه مدل می باشند آنها را بیان می کنیم:

 • پارچه ای چند لایه
 • پارچه طنابی
 • تخت الیاف مصنوعی

پارچه ای چند لایه:

تسمه هایی که شامل چندین لایه می باشد که از جنس کتان یا الیاف مصنوعی تشکیل می شوند.تعداد این لایه ها، ضخامت تسمه را نشان می دهد که به مشخص کردن حداقل قطر پولی برای محرک کمک می کند.

پارچه طنابی:

این مدل در کلاس تسمه های تخت برای وظایف سنگین، در سرعت های بالا، پولی هایی با قطر کوچک وبارهای شوکی مورد استفاده قرار می گیرند.

تخت الیاف مصنوعی:

این تسمه ها از نایلون ساخته شده اند. نایلون ها انعطاف پذیر هستند، استحکام کششی بسیار بالایی دارند و در سرعت های بالا بسیار موثر عمل می کنند.

کاربرد تسمه تخت:

تسمه های تخت در  صنایع مختلفی کاربرد دارد که به شرح ذیل می باشد:

 • نساجی
 • ریسندگی
 • بافندگی
 • کاشی
 • سنگ
 • سیم
 • کابل

موارد بالا همگی ویژگی ها و کاربرد های این نوع تسمه می باشد.

هر یک از انواع تسمه تخت نام برده شده برای دستگاه خاصی کاربرد دارد که نسبت به دستگاه خود باید مناسبترین نوع آنراخرید کنید.

خرید تسمه تخت چگونه انجام دهیم؟

تسمه تخت به دلیل گردش مداوم و در نتیجه سایش زیادی که بوجود می آورد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. نکته مهمی که در خرید تسمه تخت باید آنرا لحاظ کنید این است که آیا تسمه مورد نظر شما استاندارد های لازم دارد یا خیر؟ برای خرید تسمه تخت حتما تسمه هایی را انتخاب کنید که اصلی و از بهترین برند ها در بازار تسمه در ایران باشند.

یکی از نمایندگی های فروش تسمه در بازار که ما هستیم می توانیم در این راستا به شما کمک کنیم و با تماس از مشاوران ما بهترین انتخاب را در خرید تسمه انجام دهید.کار ما فقط فروش تسمه نیست بلکه ما راهنما و خدمات دهی تسمه را نیز انجام می دهیم.

هدف این مقاله آشنایی با تسمه تخت بود که خواستیم این مدل تسمه را به شما همراهان معرفی کنیم که تا حدودی آشنا شدید حال میخواهیم بهترین عرضه کننده های این تسمه را به شما معرفی کنیم.

1-تسمه سانلی

بله ما در نمایندگی فروش تسمه خود تسمه های تخت را نیز داریم و به زودی با برترین برند های روز به شما تسمه عرضه می کنیم.

سانلی تسمه مرکز فروش تسمه های شیاری می باشد اما در بقیه انواع تسمه نیز موجودی قابل توجهی دارد.

2-تسمه تیمکن

این تمایندگی نیازی به معرفی ندارد و یکی از برترین تسمه فروشان بازار تسمه تهران می باشد که دارای انواع تسمه ها و ارسال به سراسر کشور می باشد.

برای مشاوره و خدمات ما با سانلی تسمه همراه باشید.

2 دیدگاه

 • مطلب درباره انواع تسمه تخت بزارید

  • سلام حتما

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت استعلام قیمت تماس بگیرید