تسمه تیبا

تسمه تیبا

آیا شما نیاز به تسمه تیبا دارید؟ تسمه دینام تیبا می خواهید یا تسمه تایم تیبا ؟ما در این مقاله می خواهیم در باره ی تیبا و مشخصات آن و انواع تسمه های این خودرو بحث و بررسی کنیم.بنابراین با ما همراه دباشید برای بررسی این تسمه و انواع آن.همانطور که می دانید تیبا و تیبا 2 دو خودروی متفاوت است برخی از شما نمیدانید که تسمه های این دو با هم متفاوت است یا خیر. به همین منظور حتما این مقاله را مطالعه کنید.

قیمت تسمه تیبا

سانلی تسمه ارائه دهنده انواع تسمه داخلی و خارجی با گواهی اصالت کالا و تضمین کیفیت کالا با بیش از یک دهه سابقه و فعالیت در این حوزه به شما این اطمینان را می دهد. تا با خرید از سانلی تسمه پشیمان نخواهید شد. به علت نوسانات قیمت در بازار و به علت افزایش نرخ دلار ما از درج قیمت معذوریم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب قیمت تسمه با سانلی تسمه تماس بگیرید.

تسمه دینام تیبا

امرزه دیگر تمام خودروهای جدید علاوه بر تسمه دینام تسمه تایم نیز دارند. شما عزیزان می توانید برای خرید تسمه دینام با شماره های زیر تماس بگیرید.

  • 09123237476
  • 02136616304

    تسمه-دینام-تیبا

 

تسمه تایم تیبا

با توجه به متن بالا می دانید که تیبا دارای تسمه تایم نیز می باشد. تسمه تایم و دینام در تیبا و تیبا 2 مشابه هستند و تفاوتی با هم ندارند. در ضمن لازم یه ذکر است که تسمه دینام پراید و تیبا نیز مشابه هیتند. یعنی شما می توانید از تشمه پراید برای تیبا و یا بالعکس استفاده کنید.

تسمه-تایم-تیبا

تاریخچه تیبا

برخی افراد گمان می کنند که تیبا از صفر تا صد تولید شرکت سایپا است.یعنی حتی قطعات ریز به ریز و کوچک آن نیز تولید این شرکت است.به نظر شما این حدس و گمان می تواند صحت داشته باشد؟ برای دانستن درستی این موضوع ما را در ادامه همراهی کنید.

چیزی حدود 13 سال پیش از تیبا به عنوان یک خودرو ساخت شرکت سایپا رو نمایی کردند. که یعنی این خودرو توسط این شرکت از صفر تا صد تولید شده است.در صورتی که شرکت سایپا برای طراحی این خودرو از اروپایی ها ایده و کمک گرفت. برای ساخت این خودرو از قطعات مختلف خودروهایی همچون پراید  و ال 90 بهره برداری کردند.

شرکت سایپا به علت تجربه ای که در تولید و مونتاژ پراید و ال 90 داشت موجب شد تا در طراحی و ساخت این خودرو شامل هزینه چندانی نشود.همچنین تلاش کرد تا اکثر قطعات و لوازم ان را مشابه قطعات و لوازم پراید استفاده کند تا در هزینه صرفه جویی شود.

مانند تسمه که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم تسمه پراید و تیبا مشابه هم هستند.

رونمایی خودرو:

در ابتدای رو نمایی این خودرو قیمت نهایی از ده میلیون تومان کمتر بود تا قشر ضعیف جامعه نیز بتوانند آن را خریداری کنند. البته این قیمت همانطور که گفتیم برای ابتدای ورود این خودرو به بازار بود و قیمت خودرو هنوز گران شده بود امروزه که با ده میلیون تومان فقط می توانید 4 حلقه لاستیک معمولی تیبا را خریداری کنید.

امروزه قیمت تیبا از قیمت پراید نیز گران تز است. و دیگر قشر ضعیف جامعه قادر به خرید این خودرو نیستند. اگر از قطعات مشابه قطعات پراید بگذریم که با هم یک قیمت هستند. قطعات غیر مشابه تیبا با پراید متاسفانه از قیمت بالایی برخوردار است.

در حقیقت سال 1375 برخی افراد شروع به ساخت تیبا با نام اس 81 کردند و تقریبا تا اواسط سال 1383 ادامه داشت که به دلایلی این پروژه منحل شد. و چندین سال بعد به عنوان تیبا در شرکت سایپا مجدد آغاز به تولید شد. البته آن پروژه را کمی تغییر دادند و بعد آن را با نام تیبا وارد بازار کردند.لازم به ذکر است که طراحی آن نیز توسط مهندسین اروپایی صورت گرفته بود.

معنی لغوی تیبا در حقیقت آهو است. جالب است بدانید تیبا چند نام را پشت سر گذاشته تا نام تیبا را به خود اختصاص داده است. ابتدا که s81  که با تغییراتی نام مینیاتور را انتخاب کردند و هزاران نام دیگر که  در نهایت به نام تیبا رسیدند. که این نام ثبت شد. و در بین مردم نیز شناخته شد.

Call Now Buttonجهت استعلام قیمت تماس بگیرید